ITC–B

Licenční kurzInstruktor a průvodce terénní cyklistiky

Absolvováním tohoto kurzu získáte licenci ITC–B, se kterou budete mít dostatečně vysokou kvalifikaci pro podnikání a vytvoření si tak úplné nezávislosti na jiných institucích. Působit ale můžete také jako manažer anebo garant bike škol v trail centrech, bike parcích a jiných bike resortech. 

V kurzu získáte potřebné know-how pro efektivní výuku, vedení bike institucí a zdokonalíte své praktické dovednosti na trati.

 

Podmínky/předpoklady: 

Držitel Bike Licence ITC–D/C a absolvent speciálních návazných kempů. Plynulá jízda na flow a kamenitých trailech do úrovně černý/expert. Zvládnutí dovedností jako jsou bunny hop, skoky na lavicích, skoky a dropy, jízda po balančních lávkách. Pokročilá úroveň jízdy na pumptracku a ve skill centrech.

 

 

Termíny kempů

Žádné termíny nejsou aktuálně vypsány, v případě zájmu nás kontaktujte.

Detail kurzu ITC-B

Kurz je pro úspěšné absolventy kurzu ITC–D,C a všech tří speciálních kempů. Po jezdecké a technické stránce je instruktor s licencí B připraven pracovat s velmi pokročilými jezdci a jezdkyněmi na vybroušení techniky konkrétních prvků až na expertní úroveň. Zvládá plynulou a dynamickou jízdu na černých trailech a jízdu na běžných DH tratích. Demonstruje fyzickou kondici a výkonnost při jízdě v terénu na úrovni odpovídající možné práci s výkonnostně zaměřenými jezdci.

Má odpovídající znalosti v oblasti sportovního tréninku a výkonnostní formy MTB.  Jeho působení se vedle samotných klientů může týkat instruktorů v týmu bikové školy. Ty je připraven vést a koučovat v jejich jezdeckém i instruktorském rozvoji. Rozumí základům ekonomiky a logistiky trail center, bike parků a především bikových škol. Ovládá odpovídající postupy řízení rizik a zná příslušnou legislativu bike parků, trail center a bikových škol. 

 

Úspěšný absolvent získá licenci Instruktor a průvodce terénní cyklistky (ITC–B) vydanou Asociací profesionálních instruktorů a průvodců MTB z.s.

Absolvování tohoto stupně naplňuje platnou legislativu pro vázanou živnost Poskytování tělovýchovných a sportovních služeb uvedených v Živnostenském zákoně č. 455/1991 Sb.

Absolvent je po úspěšném zvládnutí celkem 150 hodin vzdělávání kvalifikován k řízení bikové školy a může fungovat jako OSVČ nezávisle na jiných institucích.

Získané způsobilosti:

Absolvent je po úspěšném absolvování kurzu připraven:

  • pracovat s pravidly bezpečnosti, řízení rizik a organizační dovednosti na úrovni bike školy,
  • zvládnout  management výuky a komunikace s klienty pokročilé úrovně,
  • vést výuku jízdy na trailech, pumptrack tratích, ve skill centrech a trailech vysoké obtížnosti,
  • vést  sportovní a výkonnostní trénink MTB na úrovní profesionálního koučinku,
  • je způsobilý k vedení bike školy,
  • management licencovaných instruktorů v bike škole,
  • stát se zodpovědným garantem bike škol v trail centrech, bike parcích a v bike resortech.

Způsob zakončení:

Zkouška se skládá ze 2 částí:

1.Praktická zkouška – koučink

2. Zpracování a obhajoba vlastního projektu zaměřeného na udržitelnost v řízení bike školy

Metodika výuky IPTC

Sledujte novinky